top of page

Výstavba bazénu

Již od roku 1998 se zabýváme výstavbou bazénů. Naší specializací jsou bazény zděné s vyvařovanou tzv. těžkou fólií.

Bazény pro své klienty stavíme na klíč nebo s vaší spoluprací. 

Základ bazénu je tvořen zděným skeletem ze ztraceného bednění nebo polystyrenových tvárnic a betonovou dnovou deskou. 

Fólie, která je vyvařena v bazénu je 1,5 mm silná, vyztužená polyesterovou mřížkou. Využíváme fólie Alkorplan a AVfol, kde je výběr z mnoha barev a vzorů. Součástí vyvložkování bazénu těžkou fólií je položení geotextilie pod fólii a vyplnění svárů fólie tekutou zálivkou, která zajistí, aby sváry nebyly ostré. 

Bazénové hydroizolační fólie jsou vyrobeny z měkčeného PVC (PVC-P). Uplatňují se při stavbě nových venkovních i vnitřních bazénů. Významné uplatnění nachází i při rekonstrukcích starších bazénů.

Pokud jde o tvar bazénu, možností je mnoho. Ztracené bednění nám dovoluje změnit velikost každých 25 cm. Díky polystyrenovým ztraceným bedněním je možné postavit oblouk i kruh.

Konečný tvar, velikost i umístění bazénu tedy závisí pouze na konkrétních požadavcích a fantazii zákazníka. Ale všeobecně se dá říci, že obdélníkové bazény jsou vhodné pro plavce. Jejich případné zastřešení a zakrytí je finančně nejméně náročné. Tvarovou fádnost oživí románské schodiště nebo seříznuté rohy. Netradiční tvar může být dobrým řešením například při nedostatku prostoru nebo při specifických záměrech architekta i zákazníka.

bottom of page